3-fas armatur Lollipop i vitt eller svart utförande. Armaturen är riktbar 90° och vridbar 350°. Den har en inbyggd ljuskälla på 8W som ger 620 lumen. Används i tex Global trac 3-fas skensystem. En stilren armatur som smälter in snyggt både hemma, på kontoret eller i en butik.
| Typ av armatur | Spotlight 3-fasskena |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Lollipop |
| Maxeffekt | 8W LED |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 620lm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit el. Svart |
| Riktbar | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 40° |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Diameter | 46mm |
| Bredd | 85mm |
| Höjd | 180mm ink fäste |