Minidownlight 10-pack.1,2W 3000K, Q-32MW-10.
Paket med mindre downlight på 1,2W och en diameter på 32,5 , låg energiförbrukning och lång livslängd. Denna downlight ger ett snyggt accentljus med 105 graders spridning och ljusflöde på 113 lumen, med inbyggnad på 23 kan downlighten användas för infällt montage i hyllor, skåp, fönstersmyg och mycket mer. Armaturen levereras med snabbkoppling. Använd drivdon ur Designlights sortiment.
Paketet finns även i utförande med 2700K som är något varmare ljusfärg (artikelnummer Q-33MW-10).
Installation: Lamporna skall seriekopplas till drivdon 350mA. Förutom de vanliga kopplingarna + och - har plinten två saankopplade x kopplingar som kan användas för att leda tillbaka - från sista lampan till drivdonet.
| Typ av armatur | Mini LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde | 10x113 Lumen |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Effekt | 1,2W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Nej |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 105° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 40 000h |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP21 |
| Diameter | 32,5mm |
| Höjd | 20,8mm |
| Håltagning | 27mm |
| Energieffektivitetsklass | F |