Ett tvåpack med små dekorativa päronlampor. Den har E14 sockel och ett ljusflöde på 90 lumen, vilket motsvarar ungefär 8-9W halogen, och är bäst lämpad för dekorationsbelysning. Den ger ett vackert varmt sken som passar perfekt om man ser ljuskällan i armaturen. Dessa små lampor är fina att sätta i ljuskronan eller som fönsterbelysning tillsammans med en lampfot med den lilla sockeln. Lampan är ej dimbar.
| Serie | Soft glow |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 8-9W |
| Ljusflöde | 90lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Transparent |
| Effekt | 1,3W |
| Färgtemperatur | 2100K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 58mm |
| Bredd | 26mm |