LED lampa E14 C37. Denna LED lampa är en helt ny serie som kallas ”New generation Classic”. Den kombinerar en klassisk design och snygg ljusbild med den nya LED-tekniken. Många LED lampor liknar idag gammaldags koltrådslampor men denna serie har tagit detta till ännu en nivå.
| Serie | New Generation Classics |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 5W |
| Ljusflöde | 70lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Genomskinlig |
| Effekt | 2,3W |
| Färgtemperatur | 1800K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 7500ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 35mm |
| Höjd | 103mm |