Kvadratisk Downlight, 6,5W, 309 lm, SQ-3.
Square är en familj med infällda armaturer som finns med olika antal ljuspunkter. En innovativ armatur med mycket effektiva miniatyrreflektorer som minskar bländning och ger optimal prestanda. Den kvadratiska formen kan ge ett modernt intryck till en miljö där ljuset från lampan kan fungera som effektbelysning.
Lampans håltagning: 93x35 mm
| Typ av armatur | Mini LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Serie | Square |
| Modell | SQ-3 |
| Ljusflöde | 309 Lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Effekt | 6,5W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 30000K |
| CRI / Ra | >85 |
| Spridningsvinkel | 45° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 40000h L70 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP21 |
| Höjd | 47 mm |
| Håltagning | 93x35 mm |