Denna lampa med E27 sockel motsvarar en halogenlampa på ca 60W men drar endast 8W. Den ger ett ljusstarkt sken som passar perfekt till lampor med skärm.
Denna modell är dimbar.
| Serie | Illumination LED |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 60W |
| Ljusflöde | 810lm / 890lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Transparent |
| Effekt | 7W |
| Färgtemperatur | 2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 107mm |
| Bredd | 60mm |