Snygg och modern taklampa i metall från Belid med plats för 4st E27-ljuskällor. Passar lika bra i badrummet som vardagsrummet. Se gärna tips längre ned på denna sidan på fina ljuskällor som kan köpas till. Designad och tillverkad i Sverige. I Regal-serien finner man även vägglampor, bordslampor och pendlar.
Denna takarmatur kan placeras ovanpå takdosor som har takkrok.
Design: Joakim Fihn
| Typ av armatur | Tak |
|---|---|
| Varumärke | Belid |
| Serie | Regal |
| Artikelnummer | 201710 |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Metall |
| Riktbar | Nej |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP21 |
| Diameter | 230mm |
| Höjd | 181mm |