Pendelarmatur med en stilrent bucklad skärm. Skärmens utsida är kopparfärgad och insidan är vitlackerad. Kabeln är svart och takkåpan kopparfärgad.
| Typ av armatur | Pendel |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Blondie |
| Modell | R12057 |
| Sockel | E27 |
| Maxeffekt | 42W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Koppar |
| Finish | Blank |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 25cm |
| Höjd | 20cm |
| Kabellängd | 140mm |