Modern ljusstake i nordisk stil med 7 armar. Ljustake Holy finns i svart. 7st E10 glödljuskällor på vardera 3W ingår. För en ännu finare upplevelse och för att spara energi samt förlänga lisvtiden på lamporna så kan nedan LED-ljuskällor köpas till.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | Holy |
| Sockel | E10 |
| Antal ljuskällor | 7st |
| Material | Metall |
| Färg | Svart |
| Effekt | 21W |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 180cm |
| Spänning | 34V |
| Livslängd | 1000h |
| Höjd | 66cm |
| Djup | 15cm |