LED-lampa för dekorationsbelysning på 2,5W. Ger ett mysigt och varmt sken (2000K)
Serien "Amber spiral filament" består av supersnygga lampor i amberglas, och finns i flera olika former med långa spiralfilament. Samtliga är dimbara och ger ett mjukt och varmt sken.
Denna modell är 6cm i diameter och ger ett ljusflöde på 80 lumen, perfekt som mysbelysning. Passar till alla lampfötter och lampupphäng med E27-sockel.
| Typ | TA60 |
|---|---|
| Varumärke | Star Trading |
| Serie | Amber Spiral Filament |
| Modell | 354-44-2 |
| E-nummer | 8295243 |
| Sockel | E27 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 15W |
| Ljusflöde | 110 lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Amber |
| Effekt | 2,5 W |
| Färgtemperatur | 2000 K |
| CRI / Ra | 90 |
| Spänning | 220-240VAC |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000 |
| Antal tändcykler | 12500 |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 6 cm |
| Längd | 11 cm |
| Energieffektivitetsklass | A+ |