LED fjärrkontroll med dimmermottagare för 12V LED belysning.
Dimmrar på sekundärsidan av drivdon. Den läckra fjärrkontrollen har på/av och dimringsfunktion. Fjärrkontrollen har 30m räckvid vid fri sikt. I setet ingår ett magnetfäste för fjärrkontrollen så den sitter snyggt och behändigt på väggen. Passar perfekt med Ledifys bastubelysning eller en LED strip på 12V.
Fjärrkontrollen är batteridriven; 3V CR2032 (batteri ingår i priset)
Information för att para ihop fjärrkontrollen och mottagaren:
- För att para ihop enheterna, tryck på (MATCH)-knappen på mottagaren och tryck sedan på On/Off på fjärrkontrollen.
- För att koppla bort, tryck på [MATCH]-knappen på mottagaren i 5 sekunder.
| Varumärke | Ledify |
|---|---|
| Artikelnummer | 2200V1 |
| Maxeffekt | max 8A |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 92mm (dimmer) |
| Bredd | 33mm (dimmer) |
| Höjd | 20mm (dimmer) |
| Ut-spänning | 12Vdc |