Bastubelysning av finsk kvalitet från LEDIFY. Detta är en extra värmetålig spotlight som kan monteras i taket ovanför bastuaggregatet avsedd för att komplettera något av paketen med bastubelysning. Kompletterar man ett av paketen med denna behövs inget mer då den enkelt ansluts till kopplingsdonet som medföljer i paketen.
Välj mellan silver, guld eller svart finish. (Finns ej vit av denna)
Paketet innehåller:
1st bastuaggregats LED spotlights
1st 5m kablar á 5m med snabbkontakter
| Typ av armatur | Bastuaggregats spottlight |
|---|---|
| Varumärke | Ledify |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 2W |
| Dimbar | Ja, med 12V dimmer |
| Material | Aluminium |
| Färg | Silver, guld, svart |
| Effekt | 0,3W |
| Riktbar | Nej |
| Färgtemperatur | Varmvit 3000K |
| Spänning | 12VDC |
| Spridningsvinkel | 10° |
| Starttid | Direkt |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 16mm |
| Håltagning | 12mm |
| Transformator | Ingår ej |