Dubbelriktad vägglampa för utomhusbruk med E27-sockel. En mycket snygg halvmåneformad modell med frostat glas, som skapar en snygg ljusbild på väggen. Välj om den skall lysa både uppåt och nedåt eller endast i en riktining, täckplatta för detta medföljer.
Välj ljuskälla efter önskemål på ljusstyrka.
| Typ av armatur | Vägglampa |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Lesa |
| Artikelnummer | R10366 |
| Sockel | E27 |
| Maxeffekt | 28W |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Grå |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2år |
| IP-klass | IP54 |
| Bredd | 260mm |
| Höjd | 80mm |