LED markbelysning 2W som ger er trädgård eller garageuppfart en vacker belysning. Placera dem vid små träd och buskar genom att sänka ned dem i marken. Kan gjutas eller bara grävas ned i marken, det fungerar även att fälla in i altaner mm. Inbyggd transformator, armaturen ansluts alltså direkt till 230V.
Levereras med 20cm kabel.
| Typ av armatur | Markbelysning |
|---|---|
| Varumärke | Malmbergs |
| Artikelnummer | 9977059 |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 220lm |
| Dimbar | Nej |
| Material | Rostfritt stål |
| Färg | Rostfritt stål |
| Finish | Blank |
| Effekt | 2W |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Spänning | 230V |
| Livslängd | 30000h L70 |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 1 år |
| IP-klass | IP67 |
| Diameter | 67mm |
| Höjd | 117mm |
| Håltagning | 63mm |