En mycket snygg och gedigen pollare, 49cm hög med en 8,5W E27 lampa. Armatur är tillverkad i stål. Välj finish mellan matt svart eller galvaniserad.
Monteringsplatta för att skruva den i ett plant underlag medförljer.
Tillbehör som kan kompletteras med beroende på hur man vill montera den är:
1. Ingjutningsfäste för fastgjutning (E-nummer 7722190)
2. Markfäste för nedgrävning i mjuka underlag som gräsmatta (E-nummer 7722191)
| Typ av armatur | Pollare |
|---|---|
| Varumärke | Norlys |
| Serie | Alta |
| Modell | Alta 293 |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | 8W E27 ingår |
| Ljusflöde | 807 lm |
| Material | Stål |
| Färg | Svart / Galvaniserad |
| Finish | Svart struktur |
| Effekt | 8,5W |
| Riktbar | Nej |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP65 |
| Diameter | 150mm |
| Höjd | 490mm |