LED transformator på 8W avsedd för att driva till exempel 12V altanbelysning. IP44, kan alltså placeras utomhus, till exempel under altanen.
Leveras med stickkontakt ca: 1,7m kabel på primärsidan (230v) samt 45cm kabel på sekundärsidan (12V). Vattentät snabbkontakt som passar till vår System12-serie.
| Typ | Transformator |
|---|---|
| Varumärke | Gelia |
| Serie | System12 |
| Maxeffekt | 8W |
| Dimbar | Nej |
| Spänning | 230V |
| Garanti | 2år |
| IP-klass | IP44 |
| Kabellängd | 1,7m / 0,45m |
| Ut-spänning | 12V |