LEDVANCE SUPERIOR LED-reflektorlampa tillverkad helt i glas med bra färgåtergivning och GLOWdim-effekt som ger ett särskilt varmt ljus när det ljusregleras – från 2700K steglöst ända ner till 1800K. Styrs direkt från en standarddimmer, ingen fjärrkontroll behövs. Låg energiförbrukning och lång livslängd. Idealisk för dekorativa installationer, applikationer i hemmet och allmänbelysning. För utomhusbruk endast i lämpliga utomhusarmaturer.
8299400
4099854071430
4099854071430
QV7550
| Varumärke | Ahlsell |
|---|---|
| Serie | Glowdim |
| Artikelnummer | 8299400 |
| Sockel | GU10 |
| Ljusflöde | 350lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Vit |
| Effekt | 4,5W |
| Färgtemperatur | 1800-2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000h L70 |
| Antal tändcykler | min 100000 |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 50mm |
| Längd | 54mm |
| Bredd | 50mm |