Takarmatur i aluminium för 1st GU10-ljuskälla, riktbar. Välj mellan tre olika grundfärger, Vit med svart ring runt lampan, svart med guldring eller silver med svart ring. Det går även att köpa till ringar i andra färger, vita, guld eller svarta för att kombinera precis som man önskar. Se relaterade produkter för att hitta ringar som tillbehör. Kan användas tillsammans med alla våra GU10-ljuskällor samt till halogenspotlights.
Observera att ljuskälla inte ingår.
| Typ av armatur | GU10-armatur |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Kenny |
| Sockel | GU10 |
| Maxeffekt | 35W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Dimbar | Ja, med dimbar ljuskälla |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit/svart/silver |
| Riktbar | Ja |
| Spänning | 220-240V AC |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 90mm |
| Höjd | 110mm |
| Vikt | 350g |