LED Lampa E27 med skymning och rörelsesensor. Denna modell är mycket ljusstark med sina 806 lumen. Den avger ett varmvitt ljus när den tänds. En perfekt produkt i utomhusarmaturen för automatisk tändning när någon rör sig i närheten. Den tänds endast när omgivningen är mörk, mellan 0-30lux. Rörelsesensorn registrerar rörelse på upp till 4-6m avstånd beroende på placering.
Effekt på 9,2W, ljusstyrka på 807 lumen vilket motsvarar ca 60W halogen.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | Sensor Opaque |
| Sockel | E27 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 60W |
| Ljusflöde | 806lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Opal |
| Effekt | 9,2W |
| Färgtemperatur | 2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 3 år |
| Längd | 108mm |
| Bredd | 60mm |