Kraftig LED armatur från Malmbergs för montering i 3-fas skena. Inbyggd ljuskälla på 25,3W. Ljusflödet är 2076lm. Spridningsvinkeln kan justeras mellan 60 och 20° genom att justera vredet runt reflektorn på armaturens framsida. Denna armatur funkar toppen till både butik och kontor, likväl som till hemmet där man har högt i tak. Det höga Ra-värdet (Ra92) gör att färger återspeglas på ett mycket bra sätt och att ljuset blir naturligt.
| Typ av armatur | Spotlitght 3-fas skena |
|---|---|
| Varumärke | Malmbergs |
| Modell | Rex II |
| Artikelnummer | 9974457 |
| Ljusflöde | 2520 lumen |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Vit |
| Effekt | 35W |
| Riktbar | Ja 40° |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | 98 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 20-60° |
| Livslängd | 30000h L70 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 100mm |
| Längd | 130mm |
| Vikt | 1000gr |
| Färgtolerans (SDCM) | 3 SDCM |
| Energieffektivitetsklass | A - A++ |