Tracky GU10 är en tracklight för 3-fas skenor med GU10 sockel.
Detta är en liten och smidig lampa som lämpar sig för LED-lampor på max 10W. En stilren modell som finns i både vitt och svart utförande. Välj till en passande GU10 ljuskälla för en komplett armatur.
| Typ av armatur | Spotlight 3-fasskena |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Serie | Tracky |
| Sockel | GU10 |
| Maxeffekt | 10W LED |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit el. Svart |
| Riktbar | Ja |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP20 |
| Diameter | 60mm |
| Höjd | 98mm (röret) |