Minidownlight Tilt 4,2W 3000K Svart, Q-16BD.
En liten, vinklingsbar, kompakt och mycket smidig downlight med en nyutvecklad design och utmärkt färgåtergivning. En downlight som passar utmärkt i stora fönster, som släpljus samt effektbelysning. Två reflektorer medföljer armaturen vilket möjliggör byte mellan olika spridningsvinklar. Armaturen har en effekt på 4,2W och ett ljusflöde på 310 lumen. Denna downlight levereras inkl. drivdon.
Får ej monteras mot brännbart material eller övertäckas av isolering, utan skyddskåpa.
Vill ni ha tips och råd kring denna LED spotlight så är ni alltid välkomna att kontakta oss!
| Typ av armatur | Mini LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Ljuskälla | LED |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 20W |
| Ljusflöde | 310 Lumen |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Effekt | 4,2W |
| Riktbar | Ja, 25° |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >85 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 18/34° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 50 000h L70 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP21 |
| Diameter | 52mm |
| Höjd | 37mm |
| Håltagning | 45mm |
| Transformator | L 66 x B 29,5 x H 21mm |
| Energieffektivitetsklass | F |