Riktbar armatur med aluminiumram, för en MR16/GU5,3 ljuskälla. Transformator och ljuskälla ingår ej, se nedan för kompatibla transformatorer och ljuskällor:
Transformatorer hittar du här
| Typ av armatur | MR16 armatur |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Fizz |
| Artikelnummer | R10146 |
| Sockel | MR16 / GU5,3 |
| Maxeffekt | 50W |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Silver |
| Riktbar | Ja |
| Spänning | 12V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 100mm |
| Bredd | 100mm |
| Djup | 95mm |
| Håltagning | 88x88mm |
| Transformator | Ingår ej |