Ej dimbar 12V MR16 spotlight med ljusstyrka på 260 lumen. Den har transparent reflektor som liknar en halogenspotlight. Ger ett varmvitt ljus på 2700K, spridningsvinkeln är 36° Dessa ljuskällor ska drivas med 12V AC eller DC transformator för LED. Den är ej dimbar.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | MR16 spotlight |
| Modell | 346-08 |
| Sockel | MR16 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 21W |
| Ljusflöde | 260lm |
| Dimbar | Nej |
| Material | Aluminum |
| Färg | Transparent |
| Effekt | 3 W |
| Färgtemperatur | 2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 12500 |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 50 mm |
| Höjd | 44mm |