En mycket ljusstark E27 LED lampa som används där det behövs riktigt mycket ljus. Lampan är dimbar, så den fungerar även fint i en vanlig taklampa.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 150 W |
| Ljusflöde | 2452 lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Natural white |
| Färgtemperatur | 4000K |
| CRI / Ra | 80 |
| Spänning | 230 V |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000 h |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Längd | 133 mm |
| Bredd | 65 mm |