En snygg 4W E27 lampa med silverfärgad bas. Lampan är i glas och ger ett fint ljus med 2700 kelvin. Ljuset riktas 180° och passar bland annat bra i skrivbordslampor. Lampan är dimbar.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Serie | Reflector clear |
| Modell | 358-98-7 |
| Sockel | E27 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 28W |
| Ljusflöde | 300lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Glas/silver |
| Effekt | 4W |
| Färgtemperatur | 2700K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 180° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE/RoHs |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 91mm |
| Bredd | 63mm |