LED G4 på 1,4W jämförbar med ca 16W halogenspotlight. Denna lampa är av slimmad modell för att passa i små armaturer. Lång livslängd, upp till 5 gånger längre än halogenlampor.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Modell | 344-22 |
| Sockel | G4 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 16W |
| Ljusflöde | 150 lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Transparent |
| Effekt | 1,4W |
| Färgtemperatur | 2800K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 12V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000h |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | Ce, RoHs |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 39mm |
| Bredd | 10mm |