Liten GU10 LED spotlight på 3,4W GU10 med 36° spridningsvinkel. Diameter 35mm, höjd 48mm. Motsvara ca 35W halogen. Klar reflektor, ger ett varmtvitt sken på 3000K. Denna modell är ej dimbar.
| Serie | Spotlight LED |
|---|---|
| Sockel | GU10 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 35W |
| Ljusflöde | 300lm |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Vit/klar |
| Effekt | 3,4W |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 35° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 25000h (minst 70% ljusstyrka kvar) |
| Antal tändcykler | 12500ggr |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 35mm |
| Längd | 48mm |
| Bredd | 35mm |