BELID Picasso LED Pendel är en tidlös pendelarmatur med 500mm i omkrets och 5 olika färgval. Sockeln är G9 anpassad för en LED G9 ljuskälla. Picasso är en serie armaturer som består av Pendlar, Bord-,golv- och vägglampor. Picasso är en riktig populär lampa som med sin lika enkla som eleganta design passar i de flesta hem. Den finns i många spännande färger, mattvit, antikmässing, oxidgrå, oxid eller mattsvart. Kombinera gärna LED takpendeln med en stilfull bordslampa eller fönsterpendel.
Ljuskällan ingår ej.
Design: Joakim Fihn
| Typ av armatur | Taklampa |
|---|---|
| Varumärke | Belid |
| Serie | Picasso |
| Sockel | G9 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium, Stål, PMMA |
| Färg | Vit, Svart, Mässing, Oxid, Oxidgrå |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 50cm |
| Höjd | 195 mm |
| Kabellängd | 2,8m |