Pendelarmatur med svart ytterdel och vit innerdel, takfästet är kromfärgat. E27 sockel. (Ljuskälla ingår ej)
| Typ av armatur | Pendel |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Esplanade |
| Modell | R12483 |
| Sockel | E27 |
| Maxeffekt | 48W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Krom/svart/vit |
| Finish | Blank |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 37cm |
| Bredd | 36,6cm |
| Höjd | 28cm |
| Kabellängd | 120cm |