Modern taklampa med rökfärgat glas. Lampan har G9 sockel, använd helst LED ljuskälla. En bra sådan finns här: 1,6W LED lampa G9 dimbar. (Ljuskälla ingår ej)
| Typ av armatur | Pendel |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Azria |
| Modell | R12056 |
| Sockel | G9 |
| Maxeffekt | 25W |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Glas |
| Färg | Rökfärgat glas |
| Finish | Blank |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Diameter | 12,5cm |
| Höjd | 16cm |
| Kabellängd | 130cm |