Dekorativ bordsgran med 10 LED-ljuskällor med varmvitt sken. Fin gran som sprider julstämning i hemmet. Granen är batteridriven och har en inbyggd timer.
Drivs med tre stycken AA batterier och brinntiden är då ca 100h.
Timerfunktionen: 6 h på, 18 h av, repeterande
OBS batterier ingår ej.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Antal ljuskällor | 10 |
| Dimbar | Nej |
| Färg | Grön |
| Effekt | 0,30W total effekt |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 50cm |
| Grankonstruktion | Fasta grenar |
| Färgtemperatur | Varmvitt ljus |
| Spänning | 4,5V DC Batteridriven med 3st AA |
| Starttid | 6 h på, 18 h av, repeterande |
| Livslängd | 10000h |
| IP-klass | IP20 |
| Höjd | 45cm |
| Vikt | 760gram |