En mycket tunn och slimmad takarmatur som är dimbar. Kan användas i husets alla rum, även badrumet kan belysas med denna. Den stora fördelen är den låga inbyggnadshöjden. Modellen finns att beställas i flera storlekar och även med 4000K färgtemperatur om så önskas, kontakta oss om dessa önskemål finns.
| Typ av armatur | Takarmatur |
|---|---|
| Varumärke | Airam |
| Serie | Flat N |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 1300lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Vit |
| Effekt | 15W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Längd | 225mm |
| Bredd | 225mm |
| Höjd | 40mm |
| Håltagning | 21x21mm |
| Transformator | L 153, B 41, H 32mm |
| Drivdonsmodell | Konstantström |