Drivdon för inomhusbruk från Designlight för 12V DC, funkar fint ihop med våra 12V LED-skenor samt LED-stripes. Drivdonet är ej dimbart och har en effekt på 1-50W.
| Typ | LED drivdon 12VDC |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Modell | D-DC50 |
| Maxeffekt | 50W |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1-50W |
| Spänning | 230V |
| Livslängd | 40000h |
| Certifiering | CE, RoHs |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP21 |
| Längd | 184mm |
| Bredd | 61mm |
| Höjd | 32mm |
| Vikt | 250g |
| Ut-spänning | 12V DC 50W |