Dimbart drivdon avsedd för 700mA LED downlights på 4,2-10W. Fungerar bra med fasdimring, framkant och bakkant. Endast 21mm hög och 37mm bred, passar i apparatdosa med extra utrymme eller bredvid armaturen.
| Typ | Konstantströmsdrivdon |
|---|---|
| Varumärke | HIdealite |
| Artikelnummer | 7980933 |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4,2-10W |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 102mm |
| Bredd | 37mm |
| Höjd | 21mm |
| Transformator | 700mA |
| Ut-spänning | DC12-28V |