Perfekt lampa för skrivbordet eller i armaturen där du sitter och läser. Med en färgtemperatur på 4000K, neutral vit, passar ljuskällan även väldigt bra för julstjärnor.
| Serie | Clear |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 25W |
| Ljusflöde | 270lm |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,3W |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 15000h |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| Längd | 9,8 cm |
| Bredd | 3,5cm |