LCC8 är ett kombinerat LED-driftsdon och dimmer för montage i dosa.
Dimbar med återfjädrande strömbrytare eller 1-10V reglering. Flera drivdon kan styras med samma brytare, ingen extra synkkabel behövs.
Effekt - Max 8W
Konstantström - 350mA max 8W, 500mA max 8W, 550mA max 8W
| Typ | 350-550mA |
|---|---|
| Varumärke | Vadsbo |
| Modell | LCC8 |
| E-nummer | 7984286 |
| Maxeffekt | 8W |
| Dimbar | Ja |
| Spänning | 220-240V AC |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP20 |
| Längd | 54mm |
| Bredd | 54mm |
| Höjd | 23mm |
| Vikt | 100g |