Airam Kartano TR-U fasadlampa med E27 sockel. Klassisk vägglykta som finns i både vit eller svart. Armaturen är i aluminium och kupan i polykarbonat. Utmärkt alternativ där man vill ha en rundstrålande armatur med klassisk design.
Ljuskälla ingår ej. Välj till en fin filament ljuskälla, finns i olika styrkor och färgtemperaturer tex svaga med varmt ljus om man vill ha mer av dekorationsljus.
| Typ av armatur | Vägglampa |
|---|---|
| Varumärke | Airam |
| Serie | Kartano |
| Modell | Kartano TR-U |
| Artikelnummer | 4116404 |
| E-nummer | 7702307 |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Finish | Matt |
| Rörelsesensor | Nej |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 245mm |
| Höjd | 440mm |
| Djup | 375mm |