Drivdon för konstantström, 350mA eller 700mA anpassad för att sitta i apparatdosa. Bra val om man tex skall plasera spotlights i fönsternish eller dylikt. Skruvplintarna klara upp till 2,5mm². Dimras med återfjädrande tryckknapp eller 1-10V dimmer. Den har även en minnesfunktion som kommer ihåg senast inställda värde efter strömavbrott.
Välj ovan mellan 350mA eller 700mA, kontrollera och välj den som armaturen är anpassad för.
| Typ | Konstantströmsdrivdon |
|---|---|
| Dimbar | 1-10V, Push 230V, Potentiometer |
| Effekt | 0-9W |
| Spänning | 230V |
| Certifiering | CE,RoHS |
| Garanti | 5 år |
| Diameter | 57mm |
| Höjd | 22mm |
| Håltagning | 58mm |
| Transformator | 350mA / 700mA |