15W LED arbetsbetsbelysning bestyckad med 5st högkvalitativa 3W Epistar LED. Denna fungerar med både 12 och 24V system. Energisnål och kraftfull belysning som tål de tuffaste miljöerna. Monteringsbygel i rostfritt stål medföljer.
| Typ av armatur | Arbetsbelysning |
|---|---|
| Varumärke | inLED |
| Serie | PRO |
| Artikelnummer | PRO15W-12-24VFE |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 1150Lm |
| Dimbar | Nej |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Effekt | 15W |
| LED typ | Epsitar |
| Lins | Akrylplast |
| Färgtemperatur | 6000K |
| Spänning | 10-30V dc |
| Spridningsvinkel | 30° |
| IP-klass | IP65 |
| Längd | 128mm |
| Bredd | 110mm |
| Höjd | 41mm |