Bordslampa Lume, en trådlös bordslampa som enkelt kombinerar stil och användarvänlighet. Tack vare sin eleganta design, långa batteritid och IP44-vattentålighet är denna lampa idealisk för både inomhus- och utomhusbruk. Oavsett om du vill ha en stämningsfull middag, lysa upp en mysig vrå eller behöver en praktisk nattlampa. Enkel att ladda med den medföljande USB-C-kabeln (1,5 meter). Lampan är fulladdad och klar att användas inom 5 till 6 timmar. Med en batterikapacitet på 5000 mAh kan du njuta av stämningsfull belysning i 12 till 50 timmar, beroende på ljusläge, utan krångel med sladdar. Lämplig för olika utrymmen; sovrum, vardagsrum, kontor, restauranger, barer etc.
Teknisk data
| Typ av armatur | Bordslampa |
|---|---|
| Varumärke | Gelia |
| Antal ljuskällor | 1 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljusflöde | Nominellt ljusflöde (IEC 62722-2-1): 230 lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Svart/Vit/Brons/Guld |
| Effekt | 3W |
| Färgtemperatur | 2700-6000 K |
| Certifiering | CE |
| Bredd | 11cm |
| Höjd | 38cm |