Pollare 90cm hög för E27 lampa. Mycket snygg gedigen armatur tillverkad i rostfritt stål. Finishen på denna är borstad vilket ger en exklusiv känsla och utseende. Välj ljuskälla efter önskemål på ljusstyrka.
Lampans storlek får max vara Ø/L: 5/12,5 cm och max 20W.
Monteringsplatta för att skruva den i ett plant underlag medförljer.
Tillbehör som kan kompletteras med beroende på hur man vill montera den är:
1. Betongankare-set för fastgjutning (Art.nr: 230061)
2. Jordspett för montering på mjuka underlag som gräsmatta (Art.nr: 230060)
| Typ av armatur | Pollare |
|---|---|
| Varumärke | SLV by Bellalite |
| Serie | VAP Slim |
| Modell | VAP Slim 90 |
| Sockel | E27 |
| Maxeffekt | 20W |
| Ljuskälla | Ej inbyggd |
| Material | Rostfritt stål 304 |
| Färg | Borstat rostfritt stål |
| Finish | Silver blank |
| Riktbar | Nej |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 360° |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 105mm |
| Höjd | 900mm |
| Vikt | 3,117 Kg |