25cm hög pollare med en 7W inbyggd ljuskälla. Antracitgrå med guldlackerad insida som skapar ett varmt och fint sken. Ljustemperaturen är 3000K. Ger ett snyggt riktat sken ned på altanen/marken. Se miljöbilderna nedan.
| Typ av armatur | Pollare |
|---|---|
| Varumärke | Rendl |
| Serie | Treeza |
| Modell | R10380 |
| Ljuskälla | Inbyggd |
| Ljusflöde | 123lm |
| Material | Aluminium |
| Färg | Antracitgrå / Guld |
| Finish | Grå blank |
| Effekt | 7W |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 28° |
| Starttid | Direkt |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP54 |
| Bredd | 70mm |
| Höjd | 250mm |
| Djup | 100mm |