Snygg och dekorativ utomhuslampa för uteplats, altan eller balkong. Använd stativet eller placera globen utan stativ. Förndra ljusskenet genom att prova olika typer av ljuskällor. Finns i två olika storlekar.
Mallorca golvlampa har en E27 sockel som man kan sätta en valfri E27 LED lampa i. Lampan klarar väder och vind (IP65). Kombinera gärna i de båda storlekarna för effektiv och snygg dekoration. Den har en hela 3 meter lång anslutningskabel för att man skall slippa dra förlängningskabel utomhus. Ett fantastiskt fint och enkelt sätt att få ljus i trädgården eller på uteplatsen.
Se förslag på passande ljuskällor.
| Varumärke | Star Trading |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Färg | Vit |
| Anslutningskabelns längd (cm) | 3m |
| Spänning | 230V |
| IP-klass | IP65 |
| Diameter | 29/40cm |
| Bredd | 29/40 |
| Höjd | 70/95cm |