Fasadlampa Airam Käpylä i rostfritt stål. Klassisk snygg vägglampa som finns i både vit eller svart och rostfritt stål. Armaturen är i stål och kupan i klart glas med blänskyddslameller. Utmärkt alternativ där man vill ha en rundstrålande armatur.
E27 sockel. Ljuskälla ingår ej.
| Typ av armatur | Vägglampa |
|---|---|
| Varumärke | Airam |
| Serie | Käpylä |
| Artikelnummer | 4107082 |
| E-nummer | 7701766 |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Material | Stål / glas |
| Färg | Rostfritt stål |
| Finish | Blank |
| Rörelsesensor | Nej |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 2 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 221mm |
| Höjd | 243mm |
| Djup | 245mm |