Smidig vit LED armatur från Hidealite för montering i 3-fas skena med hög ljuskomfort, strålande ljuskvalité paketerat i snygg design. En väldigt stilren, smidig och energieffektiv LED-armatur med halogenkaraktär som är utrustad med reflektorteknik, ger ett högt ljusutbyte med distinkt ljusbild. Lågbyggande universaladapter, med integrerat drivdon för fasdimring. Passar de flesta 3-fas skensystem, t.ex. Global Trac. Kan kompletteras med tillbehör för att förändra ljusbilden och öka avbländningen.
Dimring sker med vanlig dimmer och montering kan göras i de flesta 3-fas skensystem.
Armaturen finns med tre olika spridningsvinklar, 15°, 36° och 60°, och tre olika färgtemperaturer 2700K, 3000K och 4000K. Välj ovan vilken som passar er bäst.
| Typ av armatur | Spotlitght 3-fas skena |
|---|---|
| Varumärke | Hidealite |
| Modell | Optic Track M |
| Ljusflöde | 1650 / 1750, / 1850 lumen |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Vit |
| Effekt | 22W |
| Riktbar | Ja |
| Färgtemperatur | 2700K / 3000K / 4000K |
| CRI / Ra | >90 |
| Spänning | 230V |
| Spridningsvinkel | 15° / 36° / 60° |
| Livslängd | 100.000h L80 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE |
| Garanti | 5 år |
| Diameter | 83mm |
| Längd | 195mm |
| Höjd | 153mm |
| Vikt | 0,7Kg |
| Färgtolerans (SDCM) | 3 SDCM |
| Energieffektivitetsklass | A+ |