Minidownlight 4,2W 3000K inkl. drivdon, Q-13BD.
Kompakt, smidig downlight med snygg design design och utmärkt färgåtergivning. Passar utmärkt i stora fönster, som släpljus samt effektbelysning. Armaturen är IP44 klassad vilket möjliggör installation även i badrum. Två reflektorer medföljer vilket möjliggör byte mellan olika spridningsvinklar. Total förbrukning inkl. drivdon är 4,2W där 3,5W är diodens förbrukning.
Vill ni ha tips och råd kring denna LED spotlight så är ni alltid välkomna att kontakta oss!
| Typ av armatur | LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Modell | Q-13BD |
| Motsvarar i W ca (Halogen) | 30W |
| Ljusflöde | 319Lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Effekt | 4,2W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >85 |
| Spridningsvinkel | 18°/34° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 50000h L70 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 52mm |
| Höjd | 32,7mm |
| Håltagning | 45mm |
| Drivdonsmodell | Konstantström |
| Konstantström | 350mA |