Downlight Fast 7,2 W 3000K brandklassning F60, PS-60MW.
En brandklassad armatur på 7,2 W, spridningsvinkel 36 grader och ger 521 lumen. IP44 vilket innebär att den passar i de flesta utrymmen. Armaturen har en brandklassning på F60 vilket betyder att konstruktionen är brandtät under 60 minuter.
Får ej monteras mot brännbart material eller övertäckas av isolering, utan skyddskåpa.
| Typ av armatur | LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Ljusflöde | 521 Lumen |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium/steel |
| Färg | Vit |
| Effekt | 7,2W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >90 |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 50.000H L70B50 |
| Antal tändcykler | 100000 ggr |
| Certifiering | CE, RoHS |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 95mm |
| Höjd | 57 mm |
| Håltagning | 74 mm |
| Energieffektivitetsklass | F |