Downlight Multi 3,5W 3000K (utan drivdon)
Vinklingsbar armatur som passar för montage både i appat- och takdosa. Downlight Multi 3,5W 3000K multifunktion gör att man ska ställa in den i alla tänkbara vinklar. IP44-klass gör att denna armatur även lämpar sig för montering i till exempel badrum.
OBS! Lampan skall drivas med drivdon konstantström 350mA (ingår ej).
| Serie | LED for workers |
|---|---|
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde | 400lm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Aluminium |
| Färg | Matt vit |
| Effekt | 3,5W |
| Riktbar | Ja |
| Transformator ingår | Nej |
| Färgtemperatur | 3000K |
| CRI / Ra | >80 |
| Spänning | 350mA |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Livslängd | 50.000H L70 |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 96mm |
| Höjd | 40 |
| Håltagning | 58mm |
| Minsta inbyggnad | 17mm |
| Vikt | 180g |
| Konstantström | 350mA |