Smarty är framtagen för kunna ersätta lampor med olika håltagning. Med diameter 93mm kan lampan installeras i hål mellan 50-85mm och är även gjord för montage direkt i isolering.
Lampan levereras inklusive dimbart drivdon och ger 359lm med ett ljus med färgåtergivning över 90.
OBS: Lampan kan täcka 50-85mm hål. För nyinstallation rekommenderas 53-83mm. Diametern på lampan är 93mm.
Dimfunktion/Styrning: Fasdimring (bak & framkant)
| Typ av armatur | LED spotlight |
|---|---|
| Varumärke | Designlight |
| Ljusflöde | 359lm |
| Dimbar | Ja |
| Färg | Vit |
| Effekt | 4,5W |
| Riktbar | Nej |
| Transformator ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Spridningsvinkel | 36° |
| Starttid | Direkt |
| Garanti | 5 år |
| IP-klass | IP44 |
| Diameter | 93mm |
| Höjd | 33,5mm |
| Håltagning | 50mm |